Europejski Tydzień Sportu

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w organizację wydarzeń sportowych odbywających się w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin.

Tegoroczna edycja potrwa od 26 maja do 1 czerwca 2015r. W roku ubiegłym dzięki zaangażowaniu Mieszkańców naszej gminy Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie zajmuje czołowe miejsca w swojej kategorii.

Mamy nadzieję, że w tym roku także możemy liczyć na Państwa obecność podczas organizacji wydarzeń sportowych.

Celem programu jest promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również niepełnosprawnych, rozbudzenie postaw prospołecznych zmierzające do angażowania zaktywizowanie jak największej liczby stowarzyszeń, instytucji, przedsiębiorców, osób prywatnych – po prostu każdego – do organizacji lub uczestnictwa w imprezach sportowo – rekreacyjnych do dnia dzisiejszego swoją pomoc zadeklarowali: Stowarzyszenie Top Spin, Stowarzyszenie Inicjatyw i Rozwoju Społecznego Gminy Strawczyn, Nieformalne Stowarzyszenie Extremalni Strawczyn, Stowarzyszenie Olimp, Zespół Placówek Oświatowych w Strawczynie, Zespół Placówek Oświatowych w Oblęgorku, ZPO w Promniku. W tegorocznej edycji udział biorą: Lechia Strawczyn oraz szkoła w Rudzie Strawczyńskiej.

W Sportowym Turnieju Miast i Gmin startować mogą wszyscy mieszkańcy danego miasta lub gminy - osoby dorosłe, przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy działających tam firm, żołnierze, strażacy, policjanci, harcerze, wczasowicze itp. Warunkiem zaliczenia uczestnictwa w Turnieju jest udział w zorganizowanych imprezach turniejowych: grach sportowych, zawodach, turystyce lub innej formie aktywności ruchowej.

Na wszystkie pomysły dotyczące organizacji imprez, turniejów, rozgrywek i innych imprez sportowych czekamy do dnia 14 maja 2015. Program imprez będzie wkrótce dostępny na stronie www.olimpicstrawczyn.pl

Koordynatorem akcji jest Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie

Zgłoszenia na adres: michal.dziura@strawczyn.pl
lub tez telefonicznie Michał Dziura 605-042-021

Europejski Tydzień Sportu 2015 - Kalendarz

Europejski Tydzień Sportu 2015 - Zgłoszenie

 
Czerwiec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30


partnerzy

Strona Internetowa wspólfinansowana jest ze środów Unii Europejskiej
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013
basen kielce, rekreacja w kielcach, kryta pływalnia, zajecia z plywania, pływalnia kielce, plywalnia strawczyn, olimpic    *** realizacja 2011 by Promoart ***